Golf Resort Ústí nad Labem byl otevřen v roce 2008. Golfové hřiště je situováno v severozápadní části Ústí nad Labem na okraji bývalého Všebořického dolu, v dnes již rekultivované zóně. Využívá krajinné předpoklady zalesněného okraje bývalého dolu a okolí přírodního jezera vzniklém zatopením původních slojí.

18-ti jamkové hřiště, Par 71

5652 m 5351 m 5139 m 4753 m

Na resortu najdete:

  • Driving range 250 m

  • Chipping a putting greeny

  • Pro Shop

  • Půjčovna golfových potřeb, e-Carts

  • Trenérská akademie (škola, výuka golfu)

  • Klubovna s restaurací a barem (kapacita 100, terasa 100)

  • Toalety, šatny, sprchy

Hrací hendikep EGA Terasy Ústí nad Labem (PDF soubor)
Handicap stroke index (PDF file)

Náš tým greenkeeperů dělá denně maximum, abychom udrželi vysoký standard a kvalitu hřiště. Svedčí o tom i fakt,  že jako jedno z mála hřišť řídí profesionální golfový hřáč, Tomáš Kodrle.

Parametry našeho hřiště

DRIVING RANGE
0%
TECHNICKÁ NÁROČNOST HŘIŠTĚ
0%
NÁROČNOST GREENŮ
0%
PUTTING
0%

Proč si přijet k nám zahrát golf?

Driving range a cvičné plochy

Náš areál má k dispozici 250m dlouhé odpaliště k trénování, putting a chipping greeny. Možnost odpalování z trávy nebo z krytého odpaliště.

Výzva a rozmanitost

Každá jamka je jiná. První devítka, jednoduššího charakteru, převážně rovná kolem jezera, druhá devítka kopcovitá, členitá a technická.

Relax a pohoda

Po náročné hře krásnou krajinou si vychutnáte v naší stylové klubovně nebo na rozlehlé terase chvilky klidu a pohody.

Pro shop

Pokud jste si něco zapoměli, v našem pro shopu dokoupíte.

JAMKY 1 AŽ 9

Většina jamek první devítky obklopuje jezero, ale zakusíte i znatelné převýšení

Jamka č. 1 | par 4 hcp 12

332 m 307 m 307 m 287 m

Lehký dogleg doleva, kde se po celé levé straně nachází vodní překážka. Lepší hráčí si mohou zkrátit cestu přes roh vodní překážky a dostat se do těsné blízkosti greenu. Slabší hráči ať raději hrají na střed fairwaye, ale pozor na příliš dlouhý rovný drive, ten by mohly zastavit až stromy za fairwayí. Druhou ránu můžete zkusit přímo na green. Když si netroufáte, přihrajte si před green a další ranou se pokuste dostat do těsné blízkosti vlajky.

Jamka č. 2 | par 4 hcp 6

327 m 295 m 295 m 272 m

Rovná, středně dlouhá čtyřparovka, po levé straně je opět voda. Fairway se po celé délce naklání zprava doleva, proto je lepší hrát na pravou stranu, kde míček posléze lehce seběhne na střed fairwaye. Při hře na střed fairwaye hrozí, že míček seběhne do vodní překážky. Delší hráči mohou mířit na pravý fairwayový bunker; i kdyby v něm skončili, je mělký a vyhrát se z něj není těžké. Po dobře trefeném drivu by je mělo čekat jen krátké železo do greenu. Slabší hráči by při druhé ráně měli zvážit nebezpečí v podobě bunkeru vpravo před greenem a vodní překážky obklopující celý green. Nejlepší variantou je přihrát si před green a třetí ranou zaútočit na jamku. Green je velmi prostorný a poměrně rovný.

Jamka č. 3 | par 4 hcp 16

371 m 342 m 342 m 295 m

Jedna ze snazších jamek. Lehounký levý dogleg, kde voda vlevo nepřekáží tolik jako na dvou předešlých jamkách. Všechny hráčské kategorie se do toho mohou opřít naplno, fairway je dost široká. Lepší hráči budou po drivu hrát střední až krátké železo do greenu. Horší hráči si mohou přihrát, ale právě na této jamce můžou zkusit zaútočit na green. Je podlouhlý, takže pozor na výběr hole, při přihrávce to může udělat rozdíl až dvou holí. Green je skloněný proti směru hry, proto buďte raději o pár metrů kratší, než abyste hráli putt z kopce.

Jamka č. 4 | par 3 hcp 2

196 m 174 m 130 m 130 m

Jedna z těžších jamek. Dlouhý par 3, kde voda vstupuje do hry ze všech odpališť. Hráči z bílých odpališť by měli hrát dlouhé železo, při protivětru je možný i hybrid či dřevo. Za greenem je kopec, který zastaví dlouhé rány, proto se nebojte vzít o jednu hůl víc. Rozhodně je to lepší, než hrát třetí ránu z dropzóny. Slabší hráči by měli mířit vpravo od greenu, kde je pro dopad míčku dost místa, a posléze přihrávat na green.

Jamka č. 5 | par 4 hcp 8

348 m 343 m 301 m 301 m

Rovný par 4, který se směrem ke greenu nebezpečně zužuje. První ránu hrajte spíše na umístění míčku než na délku. Snažte se hrát doprava, jinak vám mohou ve výhledu překážet větve stromů vystupující z vodní překážky. Čím blíž jste greenu, tím je jamka užší, proto neriskujte, a když si na rovnou ránu netroufáte, přihrajte si před green. Ten je dvoupatrový, proto bude hodně záležet na volbě hole. Pokud byste museli puttovat z kopce zpátky, byla by to velmi obtížná rána.

Jamka č. 6 | par 3 hcp 14

145 m 121 m 121 m 102 m

Velmi krásná jamka, ze které je výhled do celého okolí. Jedná se o par 3 s převýšením asi 25 metrů. Vezměte si raději o hůl či o dvě míň a hrajte na pravou část greenu tak, abyste se vyhnuli vodní překážce v levé části. Tuhle jamku si užijte, protože míček se díky převýšení ponese opravdu dlouho.

Jamka č. 7 | par 4 hcp 18

291 m 281 m 281 m 257 m

Velmi krátký a rovný čtyřpar. Jeho délka je vykompenzována vodní překážkou vlevo a téměř nehratelným roughem po pravé straně. Proto se snažte udržet na fairwayi i za cenu ztráty délky. Green je sice úzký a protažený ve směru hry, příhru na něj by však pro krátkou vzdálenost měli zvládnout i hráči s horším handicapem. Za greenem je obtížně hratelný terén, stejně jako nalevo od greenu. Přesto tato jamka patří mezi velmi jednoduché.

Jamka č. 8 | par 5 hcp 4

460 m 454 m 454 m 392 m

Krátký par 5, lehký levý dogleg. Po celé levé straně je vodní překážka. Lepší hráči by měli pravý fairwayový bunker pohodlně přestřelit, čímž se jim otevře prostor pro druhou ránu na green. Je však výhodnější hrát drive trochu víc doprava a ulehčit si tak přístup na green. Hráčům s horším handicapem bude drive dopadat v blízkosti bunkeru, přesto by však kvůli vodě neměli mířit moc doleva. Druhou ránu mohou mířit na další fairwaový bunker po pravé straně, neměli by tam dostřelit, následně budou mít krásně otevřenou cestu na green. Bunker před greenem nepředstavuje velké nebezpečí, dokonce z něj míček často vyběhne sám. Při třetí ráně si dejte pozor na vodní překážku po obou stranách fairwaye.

Jamka č. 9 | par 4 hcp 10

309 m 302 m 267 m 267 m

Dogleg doleva, tentokrát však ostřejší než všechny předchozí. Dlouzí hráči s vysokým sebevědomím ať zkusí první ránu přímo na green. Rána však musí mít nejméně 250 metrů carry. Fairway se sklání zprava doleva a za ní je ve směru ke klubovně velký svah, takže rány nikam neodběhnou. Pro slabší hráče je dobré držet se na pravé straně fairwaye, dál od vodní překážky, která lemuje celou levou stranu jamky. Pozor dejte na bunker na pravé straně, je relativně velký a chytá mnoho nepříliš dobře trefených ran. Další ránu hrajte opět trochu doprava, dropovat by přeci byla škoda.

JAMKY 10 AŽ 18

Členité a rozmanité dráhy se zajímavým převýšením

Jamka č. 10 | par 4 hcp 11

298 m 288 m 288 m 265 m

Druhou devítku začínáme příjemně.Relativně krátká jamka, lehký pravý dogleg, kde ani nepotřebujete driver, hlavní je trefit fairway. Vlevo od fairwaye je out, vpravo nepříjemný kopec s náletovými stromy, takže ani jedna strana neskýtá moc dobré podmínky pro další ránu. I když jste na fairwayi, ještě nemáte vyhráno. Druhá rána se hraje na vyvýšený green přes vodu. Green je z velké části chráněn bunkerem a je skloněn proti směru hry, takže se nevyplatí ho přehrávat.

Jamka č. 11 | par 4 hcp 5

348 m 338 m 329 m 329 m

Lehký levý dogleg. První ránu se snažte udržet na pravé straně, vlevo je totiž prudký kopec, který končí outem. Na green není z odpaliště vidět, ale pomoci vám může kopec na pravé straně fairwaye. Když budete hrát na jeho spodní část, neuděláte chybu. Asi 150 m od greenu se fairway láme lehce doleva a dolů. Na green máte díky převýšení krásný výhled a trefit ho by mělo být snadné. Všechny rány však raději směřujte trochu doprava, protože jak fairway před greenem, tak samotný green má tendenci utíkat doleva.

Jamka č. 12 | par 5 hcp 1

535 m 511 m 488 m 445 m

Dlouhý par 5, lehký pravý dogleg. Fairway se značně svažuje doprava, kde v polovině jamky začíná vodní překážka. Proto svým drivem miřte na levou část, míček stejně doskáče doprostřed fairwaye. Když „ulítnete“ doprava, nic se neděje, je tu dost místa a míček určitě najdete. Delší hráči mohou po dobrém drivu zkusit atakovat green druhou ranou, obě rány však musí být výborně trefeny. Slabší hráči se rovněž nemusí obávat vyzkoušet zde svůj driver, při každé ráně by však měli dbát na to, aby dostatečně hráli na levou část. Okolí greenu je poměrně členité a navíc se svažuje zleva doprava. Po pravé straně na vás číhá bunker, také proto je při pří hře výhodnější mířit doleva.

Jamka č. 13 | par 4 hcp 15

267 m 252 m 252 m 204 m

Relativně krátký par 4, ostrý dogleg doprava. Dlouzí hráči určitě budou zkoušet hrát první ránu na green, pak ale musí zapřemýšlet nad výběrem vhodné hole. Za greenem je totiž neprostupné křoví, které už míček nevydá, a před greenem je zase vodní překážka, sice většinou vyschlá, ovšem i tak tam bude obtížné míček najít a zahrát ho. Ideální je proto varianta středního železa na střed fairwaye, a poté krátká příhra na green. Na konci fairwaye čekají dva bunkery, z nichž není jednoduché si přihrát. Vpravo od greenu je bunker, který lapá špatně trefené příhry nebo odvážné první rány z teečka. Na greenu už není nic složitého.

Jamka č. 14 | par 3 hcp 7

147 m 126 m 126 m 114 m

Pohledově velmi krásná jamka, hlavně díky převýšení, které z bílých odpališť činí asi 13 metrů. Jinak je to krátký par 3. Největší nebezpečí, a snad i jediné, představuje vodní překážka na pravé straně greenu a před ním. Pokud si nevěříte na ránu přímo na vlajku, miřte doleva od greenu. Svah váš míček ve většině pokusů pokusů odrazí na green a usnadní vám míření. Protože green má několik plat, dejte pozor na greenové vlny.

Jamka č. 15 | par 4 hcp 3

360 m 333 m 308 m 308 m

Lehký pravý dogleg, celá jamka je trochu do kopce. Po pravé straně číhá out, vlevo vodní překážka, fairway je však dostatečně široká. Snažte se mířit spíše na levou část, odkud je lepší výhled na green. Pozor si dejte na dva fairwayové bunkery. Při druhé ráně nezapomínejte, že hrajete do kopce, vezměte si raději o hůl více. Výhodnější je zůstat pod vlajkou, protože green je skloněn proti směru hry.

Jamka č. 16 | par 3 hcp 17

131 m 121 m 121 m 109 m

Snad nejlehčí par 3 na hřišti. Krátká jamka, kde kromě bunkeru za greenem nehrozí žádné nebezpečí, proto miřte na střed greenu. Vlevo od greenu jsou muldy, odkud se míček může odrazit jakýmkoli směrem. Jelikož jamka je poměrně široká a bez větších překážek, zkuste zde vylepšit své skóre!

Jamka č. 17 | par 5 hcp 13

454 m 444 m 444 m 391 m

Opravdová lahůdka – dvojitý dogleg. Tady záleží na vaší odvaze. Fairway je úzká a klikatá a jamku po obou stranách obklopuje vodní překážka. Pokud se vám povede drive, zkuste se druhou ranou co nejvíc přiblížit jamce. Jinak ho hrajte jako klasický pětipar. Snažte se udržet uprostřed fairwaye, protože ani na jedné straně vás nečeká nic dobrého. Pozor si dejte ještě na jediný fairwayový bunker, který chytá dlouhé druhé rány. Při příhře na green se snažte vyhnout dalšímu bunkeru.

Jamka č. 18 | par 4 hcp 9

333 m 319 m 285 m 285 m

Jedna z nejkrásnějších a technicky nejnáročnějších jamek na hřišti, levý dogleg s následným velkým převýšením při druhé ráně do greenu. Pokud umíte tvarovat rány, postavte se na pravou část fairwaye a dlouhým železem zahrajte mírné draw. Budete na středu fairwaye. Hrajte vždy na pravou část, vlevo je totiž křoví, kde svůj míček už nejspíš nenajdete. Při druhé ráně mějte na paměti, že hrajete z příkrého kopce (cca 13 metrů převýšení), vezměte si raději o hůl míň, i proto, že za greenem jsou čtyři malé bunkery. Před greenem naopak nic nehrozí.